+48 513 432 462
 biuro@geotradingpolska.pl

Trimble® R4 GNSS

System GNSS Trimble® R4 przeznaczony jest dla geodetów poszukujących prostej, ale sprawdzonej w najcięższych warunkach technologii pomiarów GNSS.

Opcje rozbudowy zakresów systemu GNSS, zintegrowana technologia śledzenia satelitów Trimble R-Track™ oraz prosta konstrukcja sprawiają, że system charakteryzuje się najwyższą elastycznością, niezawodnością oraz trwałością.

  • Technologia śledzenia satelitów Trimble R-Track
  • Chipset Trimble Maxwell 6 zapewniający dostęp do 220 kanałów
  • Skalowalność od postprocessingu poprzez VRS do konfiguracji RTK z wieloma konstelacjami
  • Wygoda bezprzewodowej konstrukcji
  • Dokładność, niezawodnośći wytrzymałość
  • Kontroler Trimble Slate, TSC2, TSC3 lub Tablet

KOMPLETNY SYSTEM POMIARÓW GNSS

Lekki, wygodny i bezprzewodowy system GNSS Trimble R4 z oprogramowaniem Trimble Access™ oferuje prosty w obsłudze, zintegrowany zestaw na potrzeby codziennych prac pomiarowych.

Dwuczęstotliwościowa antena podnosi wydajność śledzenia oraz zapewnia submilimetrową stabilność centrum fazy, co stanowi gwarancję dokładnych wyników pomiarów prowadzonych w trudnych warunkach.

Dzięki własnemu zasilaniu w postaci wymiennych baterii system pozwala na cały dzień niczym niezakłóconej pracy w terenie.


ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA TRIMBLE R-TRACK

Dzięki wysokiej precyzji śledzenia i wydajności technologii RTK odbiornik Trimble R4 z chipsetem Trimble Maxwell™ 6 zapewniającym obsługę 220 kanałów, gwarantuje dokładność i niezawodność precyzyjnych pomiarów geodezyjnych.

Dostępna standardowo obsługa sygnałów GPS L2C oraz QZSS daje możliwość śledzenia większej liczby satelitów i wykonywania dokładniejszych pomiarów w trudnych warunkach.

Obsługa standardu L2C to nie tylko dodatkowe sygnały – dzięki zaawansowanej strukturze są one silniejsze i umożliwiają skuteczniejsze śledzenie satelitów.

Technologia Trimble R-Track zapewnia najwyższą precyzję pozycjonowania. Technologia Trimble R-Track w połączeniu z technologią Signal Prediction™ kompensuje przerywane lub słabe sygnały poprawek RTK, zapewniając większą precyzję po przerwie sygnału RTK.

Protokół komunikacyjny CMRx zapewnia najwyższy poziom kompresji poprawek na potrzeby optymalizacji pasma oraz pełne wykorzystanie wszystkich widocznych satelitów, co przekłada się na najwyższą precyzję pozycjonowania.


WYBIERZ ZAKRES GNSS DOSTOSOWANY DO TWOICH POTRZEB

System Trimble R4 pozwala na wybranie najbardziej dogodnego dla użytkownika zakresu GNSS poprzez elastyczność opcji rozbudowy.

Zbudowany w oparciu o sprawdzoną technologię GNSS system Trimble R4 obsługuje standardowo sygnały GPS L1, L2, L2C i QZSS.

Oprócz standardowych sygnałów GNSS system Trimble R4 można rozbudować do śledzenia sygnałów GLONASS, Galileo i BeiDou (COMPASS).

Urządzenie może działać jako ODBIORNIK RUCHOMY VRS, ODBIORNIK RUCHOMY RTK LUB STACJA BAZOWA Trimble R4 może działać jako lekki odbiornik przenośny do pomiarów statycznych lub RTK.

System Trimble R4 jest także w pełni kompatybilny z rozwiązaniami Trimble VRS™, co umożliwia wykorzystanie go jako odbiornika ruchomego VRS w sieciach czasu rzeczywistego.

Wbudowany radiomodemem UHF 450 MHz oraz w pełni zintegrowany modem GSM/ GPRS sprawiają, że system nadaje się do wykorzystania w wielu zastosowaniach.

Trimble R4, jako stacja bazowa z opcją nadawania w paśmie UHF stanowi wytrzymałe, wodoodporne rozwiązanie, kompatybilne z wieloma rozwiązaniami radiowymi.


DEDYKOWANE, NIEZAWODNE ROZWIĄZANIE DO POMIARÓW GNSS

Jeżeli szukasz sprawdzonego rozwiązania do pomiarów GNSS zapewniającego najwyższą wydajność zarówno w czasie rzeczywistym, jak i pomiarów postprocessingu GNSS, połącz system Trimble R4 z oprogramowaniem Trimble Access oraz kontrolerem Trimble Slate Controller1 .

Kontroler Trimble Slate to wydajne i kompaktowe urządzenie terenowe, które łączy w sobie wygodę obsługi smartfona z trwałością rozwiązań Trimble. Smukła, ergonomiczna konstrukcja zapewnia wygodny uchwyt, a ekran jest doskonale czytelny nawet w warunkach silnego nasłonecznienia, co sprawia, że urządzenie doskonale sprawdza się przez cały dzień.

Oprogramowanie terenowe Trimble Access zapewnia dostęp do specjalistycznych i spersonalizowanych modułów roboczych, które przyspieszają i usprawniają pomiary, umożliwiając również sprawne przesyłanie danych między terenem a biurem. Użytkownicy mogą także tworzyć własne moduły robocze z wykorzystaniem narzędzi personalizacyjnych dostępnych w zestawie Trimble Access Software Development Kit (SDK).

Musisz wysłać dane natychmiast do biura? Skorzystaj z funkcji udostępniania danych w czasie rzeczywistym dzięki Trimble Access Services, dostępnym teraz z każdą ważną umową serwisową Trimble Access.

Dane dostarczone do biura mogą być bez problemów przetwarzane w oprogramowaniu Trimble Business Center. System GNSS Trimble R4 – gotowość i niezawodność w codziennych pomiarach.