+48 513 432 462
 biuro@geotradingpolska.pl

Trimble® Geo 7X™

Odbiornik sieciowy Trimble® Geo 7X w komplecie z oprogramowaniem Trimble AccessTM jest kompletnym rozwiązaniem zaprojektowanym w celu ułatwienia i usprawnienia pracy w zarówno wysoce precyzyjnych pomiarach, jak i pomiarach punktów z ręki.

 • Słynny i niezawodny, zaawansowany 220-kanałowy chip GNSS Trimble Maxwell™ 6
 • Dwuczęstotliwościowy odbiornik i antenna GNSS z technologia Trimble R-Track™
 • Równoczesne sledzenie sygnału satelitarnego:
 • GPS: L1C/A, L2C, L2E (metoda Trimble dla sledzenia L2P)
 • GLONASS: L1C/A, L1P, L2C/A (tylko GLONASS M), L2P
 • SBAS1 (WAAS/EGNOS/MSAS): L1C/A
 • System Windows Mobile® 6.5 (Professional edition)
 • Wyswietlacz polaryzacyjny 4.2"
 • Wi-Fi, Bluetooth®,
 • Modem GSM 3.5G oraz Wi-Fi
 • Aparat 5 Mpix z funkcja autofocus
 • Pozycjonowanie: 1Hz, Tyczenie: 5Hz, Zapis danych: 1Hz
 • CMR+, CMRx, RTCM 2.1, RTCM 2.3, RTCM 3.0, , RTCM 3.1 wejście via GSM

WYDAJNOŚĆ MARKI TRIMBLE, MOBILNY KOMFORT

Trimble Geo 7X łączy funkcjonalność wysoce precyzyjnej pracy w terenie z elastycznością komfortu mobilnego pozycjonowania w jednym urządzeniu.

Aby uzyskać geodezyjną dokładność, odbiornik Trimble Geo 7X może być połączony na tyczce z anteną zewnętrzną, co w połączeniu z sieciami Trimble VRSTM pełni funkcję zaawansowanego i wysoce wydajnego sieciowego odbiornika ruchomego. Można go również zdjąć z tyczki i płynnie przełączyć na antenę wewnętrzną, używaną do pomiaru punktów z ręki, z łatwym dostępem do funkcji takich jak zintegrowana kamera.


Zoptymalizowany do pracy z oprogramowaniem Trimble Access Oprogramowanie 

terenowe Trimble Access cechuje wydajność, funkcjonalność, i modułowa konstrukcja, które są dziś niezbędne podczas prac pomiarowych. Zaprojektowane by usprawnić codzienną pracę – pomiary topograficzne, tyczenie, kontrole, i inne – dzięki znanemu, łatwemu w użyciu interfejsowi, który zapewni wydajność w mgnieniu oka – i pozwoli na zmniejszenie typowych przestojów wynikających z nauki nowego oprogramowania.

Zintergowany modem komórkowy 3G zapewnia stały dostęp do internetu w zakresie usług sieciowych, strumieni korekcyjnych Trimble VRS, i bezpiecznej synchronizacji na żywo plików terenowych i biurowych przy użyciu Trimble AccessSync.

Ponadto, opcje komunikacji bezprzewodowej, w tym technologia komórkowa i Wi-Fi zapewniają, że pracownicy w terenie mogą pozostawać w kontakcie z biurem i każdym z osobna, nawet z odległych miejsc.

Trimble Geo 7X dostarczane jest w pakiecie z system operacyjnym Microsoft® Windows® Embedded w wersji przenośnej 6.5 Professional, co ułatwia korzystanie ze standardowych dokumentów biurowych podczas prac terenowych.


Centymetrowa dokładność w dłoni

Niezależnie czy odbiornik zamontowany jestna tyczce czy trzymany w dłoni, Trimble Geo 7X dostarcza w krótkim czasie precyzyjnych i miarodajnych danych podczas prac z zakresu rejestracji punktów pomiarowych i tyczenia.

Urządzenie Geo 7X obsługuje sygnały ze wszystkich istniejących i planowanych konstelacji GNSS oraz systemów wspomagania. System, oprócz pełnienia funkcji kompletnego odbiornika sieciowego może być używany o gromadzenia statycznych danych GNSS w celu dalszej obróbki w oprogramowaniu Trimble Business Center.

Marka Trimble jest gwarantem zaufania i rozsądnej inwestycji GNSS, na dziś jak i w odległej przyszłości. 


Zniesienie fizycznych barier kluczem do sukcesu w terenie

Pomiar niektórych punktów jest niemożliwy z powodu niebezpiecznych warunków pracy lub innych ograniczneń. Warto wówczas zastosować specjalny dalmierz do Geo 7X. Pomiary integrowane są w oprogramowaniu terenowym  Trimble – ustalanie pozycji w trybie point-andshoot – nawet gdy występują przeszkody takie jak ruch uliczny lub ograniczenia dostępu do terenów prywatnych.


Fotografowanie i geotagowanie w terenie

Urządzenie Geo 7X, wyposażone w 5-megapikselową kamerę z automatyczną regulacją ostrości i funkcją geotagowania, wspomaga zbieranie informacji o konkretnych obiektach, wydarzeniach, czy lokalizacjach. 

Kamera sterowana jest z poziomu oprogramowania Trimble Access, dzięki czemu zapisywanie zdjęć i łączenie obrazów z danymi pomiarowymi odbywa się bez jakichkolwiek zakłóceń i jest proste w integracji z już istniejącym sposobem pracy.


Zaprojektowany do wysoce wydajnej pracy

Geo 7X jest w pełni wytrzymałym urządzeniem zgodnym z normą bezpieczeństwa IP65 dla pyłu i wody, a także z normą MIL-STD-810F dla upadków, wstrząsów, drgań, temperatury, wysokości i wilgotności.

Urządzenie Trimble Geo 7X w pakiecie z oprogramowaniem i usługami Trimble Access, razem z technologią VRS firmy Trimble i oprogramowaniem Trimble Business Center, jest optymalnym rozwiązaniem dla geodetów stawiającym czoło różnym wymogom pracy.