+48 513 432 462
 biuro@geotradingpolska.pl

Trimble® GeoExplorer™

Wytrzymały odbiornik ruchomy Trimble® GeoXR™ Network Rover został zaprojektowany jako uniwersalne rozwiązanie tak, aby zarówno wysokiej dokładności pomiary geodezyjne, jak i ręczne pomiary punktów były łatwiejsze, bardziej wydajne i bardziej elastyczne.

  • Zaawansowane rozwiązanie odbiornika ruchomego
  • Centymetrowa dokładność w formie odbiornika ręcznego
  • Zoptymalizowany dla oprogramowania Trimble Access
  • Czytelny wyświetlacz przystosowany do pracy nawet w najbardziej słoneczne dni
  • Zapis zdjęć w wysokiej jakości z możliwością przypisania do mierzonych punktów

PRODUKTYWNOŚĆ TRIMBLE, WYGODA OBSŁUGI RĘCZNEGO ODBIORNIKA

The Trimble GeoXR Network Rover dodaje nowy aspekt do wydajnych pomiarów GNSS łącząc funkcjonalność wysokiej dokładności terenowej z elastycznością i wygodą przenośnych odbiorników ręcznych w jednym urządzeniu. Trimble GeoXR można zamontować na tyczce z zewnętrzną anteną dla pomiarów wysokiej dokładności, gdzie w połączeniu z sieciami Trimble VRS™ tworzy zaawansowany i wysoko wydajny odbiornik ruchomy.

Po odłączeniu od anteny zewnętrznej bezproblemowo przełącza się na zintegrowaną, wbudowaną w odbiornik antenę i staje się rozwiązaniem dla ręcznych pomiarów punktów z łatwym dostępem do wielu użytecznych funkcji, takich jak np. wbudowany aparat fotograficzny.

Odbiornik ręczny Trimble GeoExplorer GeoXR w połączeniu z oprogramowaniem Trimble Access™ ustanawia nowy standard w zakresie zaawansowanyych pomiarów odbiornikiem ruchomym.


ZOPTYMALIZOWANY DLA TRIMBLE ACCESS

Oprogramowanie Trimble Access gwarantuje moc, funkcjonalność i modułowość, której potrzebuje dziś każdy geodeta. Zostało zaprojektowane do codziennej pracy – pomiary sytuacyjne, tyczenia, kontrola i wiele więcej – a wszystko to dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi. Ręczny odbiornik Trimble GeoXR wyposażony został w specjalny wyświetlacz zaprojektowany do pracy w każdych warunkach pogodowych. Utrzymuje wyjątkową przejrzystość we wszystkich sytuacjach, w tym - w bezpośrednim nasłonecznieniu. Tekst jest wyraźny i łatwy do odczytania.

Mapy tła oraz zdjęcia są czytelne i żywe. Dzięki dużemu 4.2" (10,7 cm), kolorowemu, dotykowemu ekranowi można łatwo zarządzać danymi, pracować bezpośrednio z poziomu aktywnej mapy i dołączać zdjęcia do mierzonych punktów.

Zintegrowany z odbiornikiem Trimble GeoXR modem komórkowy pozwala na nieprzerwany dostęp do Internetu: dla usług internetowych, korekt Trimble VRS oraz natychmiastowej, bezpiecznej synchronizacji z terenem plików biurowych poprzez Trimble AccessSync. Dodatkowo, opcje łączności bezprzewodowej, w tym komórkowej i Wi-Fi gwarantuje pracownikom terenowym być w stałym kontakcie ze współpracownikami w biurze, nawet z odległych miejsc.


DOKŁADNOŚĆ CENTYMETROWA W TWOJEJ RĘCE

Na tyczce lub w dłoni – poręczny Trimble GeoXR zapewnia najwyższą dokładność i szybkość potrzebne, aby prace takie jak pomiar czy tyczenie przebiegały sprawnie i niezawodnie.

Odbiornik Trimble GeoXR wyposażony jest w 220-kanałowy odbiornik GNSS zdolny do śledzenia satelitów GPS i GLONASS w oparciu o zintegrowaną, dwuczęstotliwościową (L1/L2) antenę GNSS.

Dodatkowo, aby gwarantować kompletne rozwiązanie poza sieciami stacji referencyjnych, może być użyty również do zapisu danych GNSS do postprocessingu w oparciu o oprogramowanie Trimble Business Center.


ZAPIS WYSOKIEJ JAKOŚCI ZDJĘĆ

Fotografia jest często najlepszym sposobem na zapisanie kompletnej informacji terenowej. Odbiornik Trimble GeoXR wyposażony został w 5-megapikselowy aparat z autofokusem i możliwością geo-tagowania. Aparat jest obsługiwany przez oprogramowanie Trimble Access, więc wykonywanie zdjęć i łączenie obrazów z danymi pomiarowymi jest bezproblemowe i proste w integracji z istniejącymi sposobami pracy.

Łatwo zapiszesz wartościowe dane, które zwykłe pomiary mogą pominąć, takie jak stan istniejący czy postęp prac. Korzyści z załączania dokumentacji fotograficznej są praktycznie niezliczone – od prostoty przekazania danych Klientowi po zapewnienie najwyższej jakości terenowej.


ZAPROJEKOTWANY DLA NAJWYŻSZEJ WYDAJNOŚCI

Projektantom Trimble GeoXR przyświecał jeden, główny cel —aby zapewnić najwyższą wydajność odbiornika ruchomego, który pracuje szybciej, dłużej oraz w większej ilości miejsc niż dotychczasowe rozwiązania.

Litowo-jonowe baterie zapewniają do 9.5 godzin pracy na jednym naładowaniu i mogą być wymienione bez wyłączania urządzenia, co gwarantuje praktycznie nieskończony czas pracy oraz minimalizuje okres przerw.

W pełni wytrzymała konsutrukcja spełniająca normę IP65, została zaprojektowana do pracy w każdym otoczeniu.

Gdziekolwiek zamierzasz wykonać pomiar, możesz liczyć na Trimble GeoXR - nawet w najcięższych warunkach terenowych.

Tak przemyślane rozwiązanie, łączy niezrównaną dokładność, elastyczność oraz produktywność, aby zapewnić najwyższą wydajność terenową.

Trimble GeoXR wykorzystujący technologię Trimble VRS, oprogramowanie terenowe Trimble Access z jego serwisami, w połączeniu z Trimble Business Center tworzą optymalne rozwiązanie uniwersalnego odbiornika ruchomego.