+48 513 432 462
 biuro@geotradingpolska.pl

Trimble® TX8 3D Laser Scanner

Trimble® TX8 to nowy i najwyższy standard wydajności oraz prostoty obsługi w bardzo szybkim pozyskiwaniu danych 3D.

Szybkość, precyzja i zasięg sprawiają, że Trimble® TX8 dostarcza najwyższej jakości wyniki w wielu zastosowaniach, np. budownictwo, inżynieria, badania, przemysł, kryminalistyka oraz inne, które wymagają dotychczas niespotykanej jakości danych.


 • Intuicyjny i prosty w obsłudze, bardzo wydajny
 • Mniej skanów i stanowisk to większa produktywność 
 • Pewność dokładności, czystości oraz kompletności danych
 • 1 milion punktów na sekundę
 • Typowy czas skanowania wysokiej jakości z zaledwie 3 minuty
 • zasięg 340m


Skaner laserowy Trimble® TX8 ustanawia nowy standard wydajności oraz prostoty obsługi w bardzo szybkim pozyskiwaniu danych 3D.

Wykorzystując najnowocześniejsze połączenie szybkości, dalekiego zasięgu oraz precyzji, Trimble TX8 dostarcza najwyższej jakości wyniki w zastosowaniach przemysłowych, inżynierskich,budowlanych, badawczych, kryminalistyce oraz wielu innych zastosowaniach wymagających najwyższego poziomu dokładności oraz wydajności.


Rewolucja wSkanowaniu 3D

Trimble TX8 łączy prędkość oraz zasięg, by skrócić czas i wysiłek podczas skanowania laserowego 3D.

Prędkość Trimble TX8 pozwala pozyskiwać dane szybciej na każdymstanowisku, a jego daleki zasięg pozwala liczbę tych stanowisk ograniczyć do minimum. W rezultacie zakończysz każdy projekt szybciej i z przekonaniem o kompletności i dokładności Twoich danych.

Wykorzystanie opatentowanej technologii TrimbleLightning™ pozwala Trimble TX8 mierzyć do miliona punktów na sekundę w całym zakresie pomiaru. Ponieważ technologia Trimble Lightning czyni skaner mniej wrażliwym na różne rodzaje powierzchni oraz warunki atmosferyczne,możesz być pewny kompletności swoich danych na każdym stanowisku. Trimble TX8 ułatwia również pracę w biurze. Czyste,niezakłócone dane ze skanowania to krótszy czas obróbki.

Dane z Trimble TX8 wczytać można wprost do oprogramowania Trimble RealWorks® oraz Trimble ScanExplorer. Trimble TX8 w połączeniu z Trimble RealWorkspozwala na szybki przepływ danych dla środowiska CAD.


Wysoka dokładność w wymagającychzastosowaniach

Trimble TX8 jest idealny do pozyskiwania szczegółowych danych w każdych warunkach.

Bezkompromisowo łącząc najwyższą prędkość pomiaru z zasięgiem oraz dokładnością, Trimble TX8 dostarcza wysokorozdzielcze chmury punktów, wymagane przez profesjonalistów w projektowaniu i analizie.

Trimble TX8 zapewnia pole widzenia w zakresie 360x317 stopni i pozwala zapisywać dane z prędkością miliona punktów na sekundę w ciągu zaledwie 3 minut typowego pomiaru.

Trimble TX8 zachowuje stałą, wysoką dokładność w całym zakresie 120m, z możliwością opcjonalnej rozbudowy do imponujących 340 m.

Wytrzymały, poręczny i łatwy w użyciu Kolorowy ekran dotykowy z dużym przyciskiem skanowania czyni pozyskiwanie danych prostym i wydajnym. Intuicyjne oprogramowanie sterujące pozwala na szybkie zarządzanie rozdzielczością skanu oraz definiowanie obszaru skanowania. Ponieważ skanujesz tylko ten obszar, który potrzebujesz, zyskujesz czas w terenie oraz biurze.Korzystaj z poręczności, by działać w najbardziej wymagających miejscach i sytuacjach.

Z bezpiecznym dla oczu Laserem klasy 1 - Trimble TX8 jest bezpieczny w użyciu nawet w miejscach publicznych.

Trimble TX8 to wytrzymała konstrukcja, spełniająca normę IP54, posiadająca zabezpieczone lustro oraz możliwość zapisu danych w bezpośrednim nasłonecznieniu.Zaprojektowany z myślą o najwyższej mobilności, Trimble TX8 waży jedynie 11kg i jest zasilany za pomocą lekkiej baterii litowo-jonowej o długiej żywotności.

Kufer transportowy z kółkami mieści się w przedziale wielkości bagażu podręcznego większości linii lotniczych,co dodatkowo ułatwia przemieszczanie z Trimble TX8 pomiędzy lokalizacjami.


Kompletne Rozwiązanie

Trimble TX8 zaprojektowany został do szerokiego spektrum zastosowań oraz środowisk, spośród których wymienić należy:

 •  Pomiary przemysłowe
 •  Inżynieria środowiskowa
 • Geodezja
 •  Kopalnie
 • Budownictwo przemysłowe i mieszkaniowe
 • Architektura oraz projektowanie
 • Inwentaryzacja i konserwacja zabytków
 • Monitoring deformacji
 • Kontrola dokładności
 • Dokumentacja wypadkowa

Możliwość rejestracji wysokorozdzielczych danych 3D w połączeniu z dostępnymi w oprogramowaniu TrimbleRealWorks narzędziami do modelowania, analiz oraz zarządzania danymi, czynią ze skanera Trimble TX8 kompletne rozwiązanie pomiarowe dla profesjonalistów.