+48 513 432 462
 biuro@geotradingpolska.pl

Trimble® V10 Imaging Rover

Trimble V10 Imaging Rover z technologią Trimble VISION™ to zintegrowany system kamer, który dokładnie i precyzyjnie wykonuje panoramę 360 w celu wykonania dokumentacji wizualnej oraz pomiaru otaczającego terenu. Bez względu na to czy pracuje samodzielnie czy w połączeniu jakimkolwiek tachimetrem serii S lub odbiornikiem Trimble, system Trimble V10 Imaging Rover umożliwia szybką akwizycję dużej ilości danych. Dzięki aplikacji terenowej Trimble Access zainstalowanej na kontrolerze Trimble Tablet Rugged PC lub Trimble TSC3 oraz dzięki oprogramowaniu biurowemu Trimble Business Center, system Trimble V10 to kompletne rozwiązanie do pomiaru otaczającej nas rzeczywistości.


  • Natychmiastowy zapis danych za pomocą jednego przycisku
  • 12 skalibrowanych kamer (12x5MPix) zapisujących 60MPix panoramę dla pełnej wizualizacji obszaru dla późniejszego pomiaru ze zdjęć z zachowaniem dokładności geodezyjnych lub GIS
  • Kompletna integracja z tachimetrami Trimble serii S oraz odbiornikami Trimble
  • Przyjazny, łatwy w użyciu proces pozyskania danych w oprogramowaniu Trimble Access
  • Prosta ścieżka przetworzenia danych w Trimble Business Center wraz z exportem wyników pomiarów

WSPÓŁRZĘDNE ZE ZDJĘĆ

Trimble V10 Imaging Rover z technologią Trimble VISION™ jest zintegrowanym systemem kamer, który precyzyjnie wykonuje 360 stopniową cyfrową panoramę dla wydajnej dokumentacji wizualnej i pomiarów otaczającego terenu.

Niezależnie lub w połączeniu ze stacją Trimble VX™, tachimetrem robotycznym serii S lub odbiornikiem Trimble R10 GNSS, Trimble V10 Imaging Rover daje możliwość szybkiego zapisania dużej ilości danych i dostarcza wiarygodne informacje.

Wraz z oprogramowaniem terenowym Trimble Access™, zainstalowanym na kontrolerze Trimble Tablet Rugged PC oraz oprogramowaniem biurowym Trimble Business Center, Trimble V10 tworzy kompletne rozwiązanie do pomiaru otaczającej przestrzeni. 


Szybka rejestracja danych – Trimble VISION na tyczce Trimble V10

wykorzystuje technologię Trimble VISION pozwalającą uchwycić 60 MP zdjęcie panoramiczne przy pomocy jednego kliknięcia. Zestaw 12 kamer – siedmiu w położeniu panoramicznym oraz pięciu skierowanych ku dołowi – dostarcza kompletną dokumentację terenową, która może być wykorzystana do pomiarów fotogrametrycznych.

Funkcjonalność wykonywania zdjęć metrycznych jest idealna w miejscach, gdzie do pomierzenia mamy dużo szczegółów, ciężkie warunki terenowe utrudniają, a nawet uniemożliwiają tradycyjne pomiary. Praca terenowa, która zazwyczaj zajmowała godziny, może być ukończona w ciągu kilku minut. 

Dobrze znane użytkownikom i łatwe w użyciu, zainstalowane na Tablecie, oprogramowanie Trimble Access pozwala na wykonywanie zdjęć

panoramicznych, podgląd wykonanych zdjęć oraz zapisywanie obserwacji.


Uchwyć wszystko teraz, pomierz później

Wystrzegaj się ponownych pomiarów oraz czerp korzyść z wyższej kontroli jakości oraz aktualności danych zapisanych teraz, z których mierzysz później.

W terenie Trimble V10 Imaging Rover pozwala wizualnie obserwować i uchwytywać cały teren pomiaru, a prace pomiarowe wykonać później w biurze.

Po powrocie do biura, korzystaj z funkcjonalności pomiaru fotopunktów w Trimble Business Center, by mierzyć punkty, linie, a nawet całe obiekty oraz generować fragmentaryczne zdjęcia, które mogą być wykorzystane z powodzeniem w zastosowaniach geodezyjnych, inżynierskich, a także w GIS.

Możliwość zarówno automatycznego, jak i ręcznego przetwarzania danych pozwala na pełną kontrolę nad danymi oraz przyspiesza pracę biurową, a co za tym idzie – zwiększa Twoją wydajność. 

Możliwość pracy przez kilku użytkowników na tych samych danych pozwala na dostarczanie różnych produktów, bazując na wspólnych danych. 

System pozwala z powodzeniem wykorzystywać dotychczasowy sposób pracy, jak i dostarczać nowe dane dla Klienta.

Prosta integracja z systemami robotycznymi oraz GNSS Trimble V10 w prosty sposób połączyć można z odbiornikiem Trimble R10 GNSS oraz stacją robotyczną Trimble, jak na przykład Trimble VX. 

W prosty sposób przypisz zarejestrowane zdjęcia do pozycji wyznaczonych przez instrument, by tworzyć precyzyjne dane przestrzenne połączone z pomiarami GNSS czy tachimetrycznymi.

360 stopniowe panoramy wraz z dobrze znanym środowiskiem pracy Trimble Access tworzą kompletnie zintegrowane rozwiązanie do pomiarów geoprzestrzennych. 

Wystarczy tylko jedno kliknięcie!


Wytrzymała konstrukcja 

Zaprojektowany, by wytrzymać najcięższe warunki terenowe, w jakich pracują geodeci, Trimble V10 wytrzyma upadek z dwóch metrów i spełnia normę

IP54. Zintegrowane sensory są skalibrowane, by sprostać najtrudniejszym warunkom. Tak, jak ludzie, którzy go używają – Trimble V10 jest stworzony do pracy przez cały dzień.

System do wszechstronnych zadań Wszechstronny system Trimble V10 oferuje bezprecedensowe możliwości dla zastosowań geoprzestrzennych - nigdy wcześniej zdjęcie nie

oferowało tylu możliwości. Technologia Trimble VISION, teraz dostępna również na tyczce, w połączeniu z instrumentami i oprogramowaniem Trimble, pozwala na uchwycenie wielu

dodatkowych informacji, które łatwo przetworzysz na dane przestrzenne. Z Trimble V10, zdjęcie jest warte tysiąc punktów.