+48 513 432 462
 biuro@geotradingpolska.pl

Trimble® MX2 Mobile Spatial Imaging System

Trimble MX2 jest mobilnym systemem pomiarowym montowanym na dowolnym pojeździe, co redukuje czas realizacji zadań i projektów w terenie. Dzięki połączeniu wysokorozdzielczych skanerów laserowych oraz precyzyjnego pozycjonowania otrzymujemy geo-referencyjną chmurę chmurę punktów dla zastosowań z wielu branż i dziedzin. Trimble MX2 wykorzystuje oprogramowanie Trimble Trident do szybkiej i dokładnej analizy pozyskanych surowych danych, które wykorzystać można w wielu zastosowaniach.

  • Wytrzymała, niezwadona i lekka konstrukcja z niewielką konsumpcją zasilania
  • Prosta instalacja na wielu platformach
  • Wysoko wydaje skanery laserowe rejestrujące w pełni synchornizowaną chmurę punktów
  • Precyzyjne pozycjonowanie wykorzystujące technologię GNSS oraz system inercyjny


CECHY SYSTEMU TRIMBLE MX2
TRIMBLE MX2 JEST ZINTEGROWANYM SYSTEMEM POZYSKIWANIA, PRZETWARZANIA ORAZ ANALIZY CHMUR PUNKTÓW , PRZEZNACZONYM DLA CELÓW APLIKACJI MOBILNEGO OBRAZOWANIA PRZESTRZENNEGO. SYSTEM SKŁADA SIĘ Z TRZECH PODSTAWOWYCH ELEMENTÓW:

GŁÓWNY SENSOR POMIAROWY
Kompaktowy, lekki a przy tym wytrzymały zestaw sensorów, zamkniętych w jednej obudowie, zaprojektowany został z myślą o montażu na różnego typu pojazdach, o dowolnych rozmiarach. Składa się z jednej lub dwóch głowic skanujących oraz, w celu precyzyjnego pozycjonowania - systemu Trimble Applanix GNSS i modułu inercyjnego. Dla zminimalizowania efektu cienia, głowice skanujące w systemie MX2 DUAL rozmieszczone są pod odpowiednio dobranym kątem (konfiguracja „motyla”). Głowica sensorów może zostać zamontowana w zaledwie kilka minut i nie wymaga specjalnego dostosowania pojazdu.

KONSOLA OPERATORA
Za kontrolę nad systemem oraz zapis danych odpowiada wytrzymały laptop PC z oprogramowaniem Trimble TridentCapture. Dzięki przyjaznemu i przejrzystemu interfejsowi oprogramowania Trimble TridentCapture, operator jest w stanie bardzo szybko zsynchronizować system, a następnie rozpocząć rejestrację danych przestrzennych.

OPROGRAMOWANIE PRZETWARZANIA
W celu szybkiej transformacji surowych chmur punktów do postaci georeferencyjnych danych, system wyposażony został w pakiet oprogramowania Trimble Trident. Trimble Trident zaprojektowany został z myślą o wydajnym pozycjonowaniu obiektów, sprawnym wykonywaniu pomiarów oraz tworzeniu warstw danych. Jest idealnym rozwiązaniem do analizy danych, pochodzących z mobilnego systemu skanowania oraz zobrazowań georeferencyjnych. Do post-processingu trajektorii użytkownik zaopatrzony zostaje w sprawdzone i niezawodne oprogramowanie ApplanixPOSPac MMS.

WYSOKA WYDAJNOŚĆ POZYSKIWANIA I PRZETWARZANIA DANYCH
Zadanie przekształcenia milionów pomierzonych punktów i tysięcy zdjęć w geoprzestrzenny model, realizowane jest za pomocą pakietu przetwarzania i analizy danych – Trimble Trident. Oprogramowanie Trident Imaging Hub, wchodzące w skład pakietu, umożliwia równoczesne przetwarzanie trójwymiarowej chmury punktów oraz pakietu zdjęć, zapewniając najwyższą produktywność oraz płynność pracy. Trimble Imaging Hub dostarcza także narzędzia, umożliwiające łączenie i wizualizację pozyskanych informacji. Maksymalna wydajność pracy w przestrzeni 3D, pozwala na płynną nawigację i orientację bez konieczności dzielenia modelu na podzbiory. Wprowadzono także usprawnienia dla podstawowych funkcji, takich jak kalibracja i kontrola jakości danych. Zaawansowane narzędzia do pomiarów i obróbki informacji to istotna wartość dodana każdego projektu. Proces przetwarzania danych jest płynny i efektywny. Operator ma możliwość eksportu danych w wielu formatach, co zapewnia kompatybilność z wieloma systemami GIS/CAD. W przeciwieństwie do klasycznych metod pomiarowych, które z założenia wymagają pozyskania wszystkich dany w terenie, system Trimble MX2 umożliwia również uzyskanie informacji w dowolnym obiekcie w przyszłości. Opcjonalne oprogramowanie Trident Factory pozwala na wyższy stopień automatyzacji i jest wyborem optymalnym dla większości projektów.

ZALETY
Trimble MX2 oferuje użytkownikowi szeroki zakres korzyści finansowych i operacyjnych:
• Maksymalny współczynnik zwrotu inwestycji(ROI): – Wyjątkowa wydajność i wartość – Niski koszt zakupu i użytkowania
• Optymalizacja wykorzystania zasobów ludzkich i obniżenie wymaganych kwalifikacji do obsługi
• Znaczne skrócenie czasu wykonania projektu:
– Błyskawiczny montaż i pozyskiwanie danych minimalizuje czas pracy w terenie
– Wytrzymała i niezawodna konstrukcja może być zainstalowana w kilka minut
– Pasuje do wszystkich typów pojazdów, brak stałych instalacji komputerowych i okablowania
– Modułowa, zintegrowana budowa pozwala na łatwy transport między dowolnymi lokalizacjami
• Poszerzony zakres wykonywanych prac i nowe możliwości na niedostępnych wcześniej rynkach